Antonia Din

Studii:

2016 – prezent – Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică “Ion Luca Caragiale”, specializarea: pedagogie teatrală – master.

2013 -2016 – Universitatea Naţională de Artă Teatrală si Cinematografică “Ion Luca Caragiale”, specializarea: actorie- licență, clasa domnului profesor Adrian Titieni, Bucureşti

2007-2011 – Liceul Teoretic “Aurel Vlaicu”, Breaza, Prahova

Colaborări:

2017 – Documentar BBC  „Madame Taussaud”, regia Alain Brunard, rol: regina Victoria.

2017 – “Incendii”, regia Irina Banea, Teatrul Bulandra, rol: Sawda, bunica, fotograf.

2017- “Ana, mon amour”, regia Călin Netzer, rol: student

2017- “Family Stories”, regia Horea Musca, rol: Ela Crăciun (serial Pro Tv, sezonul 4).

2017 – Coordonator atelier de actorie în cadrul taberei organizate de Colegiul german ”Goethe”.

2016 – Spot publicitar “Manufaktura by Doncafé ”, regia Andrei Goagă, rol: femeia de afaceri.

2016 – “Family Stories”, regia Silvian Voinea, rol: Sara Dobrescu (serial Pro Tv, sezonul 3).

2015 – “Vizita bătrânei doamne”, regia Alexander Morfov, Teatrul Național București, rol: menajera.

2015 – ”Visul unei nopţi de vară”, regia Victor Ioan Frunză, teatrul Metropolis, rol: zână.

2015 – „ The Blue Room”, regia Mihaela Sîrbu, Godot Cafe-Teatru, rol: Irene.

2015 – Scurtemetraj  “Călătoria” (U.N.A.T.C.)

2015 – ”Family Stories” – Iulia Lazăr (serial Pro Tv, sezonul 2)

2015 – ”Family Stories” – Lora  (serial Pro Tv, sezonul 1)

2014 – Participări la festivalurile organizate de Teatrul Ion Creangă

2014 –  Colaborare cu Liceul “Aurel Vlaicu”, Breaza – coordonator al atelierului de teatru al taberei de vară pentru copii și al trupei de teatru a liceului – ”Ludio”